SINAN BÜYÜYOR

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

16 Aralık 2009 Çarşamba

BEBEKLE YAŞAMAK!!!

Son günlerde sürekli telaş halindeydik. Çocuklarda yaşanabilecek fışkırarak kusma, huzursuzluk, gaz problemi, sıkıntı gibi durumların hepsini birer gün mutlaka yaşadık.

10-11.12.2009 tarihleri arasında oğlum her yediğini heredeyse kustu ve huzurluğun vermiş olduğu uykusuzlukları yaşadık. ( Sarılık hızla düşmeye başladığı zaman çocuklarda huzursuzluk olması normalmiş ve sarılık vücuttan atılırken kaka ile sarı-yeşil şeklinde atılması yine normal bir durummuş. 3. aya kadar devam edebilirmiş. Bizim halen devam ediyor.

Tam onu toparladık derken;
12.12.2009 tarihinde Hepatit B aşımızı olduk ve ertesinde 2 günümüz yine kusmalarla geçti. Her çocukta olmamakla birlikte bazı çocuklarda aşı sonrasında 2 gün aşıdan dolayı bebeklerde kusma ve huzursuzluk olurmuş. Doktor 2 gün sonra geçmediği takdiirde gelirsiniz demişti. Neyse ki geçti.


14-15 .12.2009 tarihinde aşı olayınını da atlattık ya hemen Sinan'ın yüzünde sivilcelenmeler arttı ( Doktor sıkıntıya bağladı. ) , İsilik gibi kızarıklıklar fazlalaştı ( Anne sütü alan çocuklarda terlemeden olan bir durummuş. Çok etkili olmamakla birlikte Bepanthen kullanmaya başladık ve geçmeye başladı. ). Popodaki pişik cabası. ( Bir defa krem sürülmediğinde diğer bez açışımızda pişmiş oluyor. )
Şimdi odada huzurla uyuyor. Karnı tok, altı kuru :) Biliyorum bunların hepsi tüm anne-babaların yaşadığı sorunlar. Ve her güzelliğin zorluğu var. Şimdi yaz için teyzemizin geleceği tarihte hep birlikte yapacağımız tatili organize etmeye çalışıyoruz. Kuzenimizin düğünü, Teyzemizin gelişi ve tatil organizasyonu.

 Sinan ile Yaz aylarımız yoğun geçecek. Hadi hayırlısı...  


    

Hiç yorum yok: