SINAN BÜYÜYOR

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

22 Haziran 2011 Çarşamba

BİR ÖNCEKİ BAŞLIĞA İSTİNADEN.

Evet dedim ki hayatımız değişecek, düzen bozulacak, zor olacak diye. evet olacak, çünkü bir önceki yazıyı yazdığım gün bakıcı ablamızın, ailemizin yeni ferdi haline gelen teyzemizin eşinin tayini çıktı. Çok üzüldüm, sanki bir ayrılık çöktü evimize. Onlarda eminim ki bizim kadar üzüldü; ailecek. Ama tabi umarım bu ayrılıktan dolayı teyzesini çok seven Sinanımız etkilenmez. Üzülme diyoruz, belki bir gün yine birlikte oluruz anneciğim diyoruz.

Şimdi tabi sadece gidiş değil; sonrasının gerginliğide sarmıştı bizi. Ve ablamız bir arkadaşını önerdi bize. O da henüz bir başka çocuğa bakmayı bırakıp bize başlayacak. Yine aynı düzen devam edecek; umarım. İyi biri o da. Ama yine insanda düzen değişecek korkusu, alışamama korkusu olmuyor değil.

T. Ablamız bir tanedir. Bize ablamız kadar yaşça yakın olmasına rağmen anne gibi davranmıştır. Bizim hiçbir açığımız onu rahatsız etmemiştir. Ha hiç mi kızmadı bize; olurmu canım. Neden çöpleri atmadığınız?, Çocuğumu bu haftasonu neden çıkarmadınız dedi? Anne gibi kızdı, kızdığında da. Eşim, ben onu çok sevdik; tüm ailesini. En önemlisi Sinan sabah onu görür görmez benden onun kucağına atladı. Anne, baba demeyi unuttu ve Tezzee demeye başladı. O da çok sevdi. Anne yarısıydı işte. Üfff temelli ayrılık gibi bahsetmeyeceğim. Belki bir gün bir yerde, bir daha, bir şekilde karşılaşırız ablamızla.

Ablamız , mutlu ailenin hiç bozulmaması ve hep mutlu olman dileğimizle. Ağlamak yok. Geleceğe bak hep umutla. Karadeniz bir başkadır; yeşildir. Pırlanta gibi kızların umarım en iyi yerlerde, istedikleri işlerde çalışırlar; mutlu olurlar, olsunlar da. Çünkü senin gibi bir anneleri var.

Yeni ablamız Fatma abla. Hoşgeldin hayatımıza Fatma abla.

Hiç yorum yok: